“Hannibal Lecter”, jako książka na prezent dla faceta

Poszukujesz inspiracji na prezent dla faceta? Zbliżają się święta, czy urodziny, a Ty nie wiesz, co kupić swojej drugiej połówce? Jeśli zmagasz się z takimi dylematami, podobnie, jak wiele kobiet, to jesteś w dobrym miejscu. Twój mężczyzna ma wiele zainteresowań, a wśród nich są książki. Wobec tego trafionym prezentem będzie jakaś powieść, która go pochłonie i zagości w jego sercu przez długi czas. Warto byś sięgnęła po książkę, która jest ceniona przez czytelników i zawiera poruszającą fabułę, której nie sposób się oprzeć. Propozycją literacką, która wpisuje się w te wszystkie wymagania jest seria “Hannibal Lecter”, autorstwa Thomasa Harrisa. Nawet jeśli Twój partner oglądał jej ekranizację – w końcu to dość znana pozycja – to książka na pewno mu się spodoba i odda się lekturze z zaangażowaniem, dzieląc się z Tobą odczuciami po przeczytaniu.

“Hannibal Lecter” – opis serii

Pierwsza część serii zaczyna się w momencie, gdy Jack Crawford, policjant, prowadzi dochodzenie w niezwykle trudnej sprawie kryminalnej. Zabójca, zwany “Zębową Wróżką” w charakterystyczny sposób okalecza każdą ofiarę. Jego działania mają na celu urojoną przemianę w czerwonego smoka, postać z obrazu Williama Blake’a. Policjant, nie mogąc rozwikłać sprawy psychopatycznego mordercy, zwraca się po pomoc do Willa Grahama, policjanta, który zdemaskował psychopatycznego mordercę – doktora Hannibala Lectera. Co zaskakujące Graham zwraca się z prośbą do Lectera, by ten pomógł zrozumieć strategię, jaką kieruje się “Zębowa Wróżka”. Bo któż inny, jak trudno uchwytny zabójca osadzony w zakładzie psychiatrycznym, zna najlepiej motywy działania sprawcy? Hannibal jednak jest bardzo przebiegły. To mężczyzna, który zna wszelkie testy psychiatryczne i potrafi je oszukać. Wobec tego oszukanie policjantów nie stanowi dla niego wyzwania. Hannibal prowadzi więc podwójną grę z policją, a jej stawka jest naprawdę olbrzymia.

Hannibal Lecter to świetne studium socjopatycznego mordercy z zaburzeniami psychicznymi. Obrazuje inteligencję i przebiegłość osoby, która z zimną krwią dokonuje morderstw.

“Hannibal Lecter” – książki w serii

Prezent dla faceta

  • “Czerwony Smok”,
  • “Milczenie Owiec”,
  • “Hannibal”,
  • “Hannibal. Po drugiej stronie maski”.